Nastavení soukromí
Dobrý den,prosím o vyjádření se k mému problému.Mám diabetes ll st . Bral
jsem ráno 1tbl SIOFOR a 1tbl JANUVIA, na oběd 1tbl SOFOR,na večer 1tbl
SIOFOR.Tyto léky mě byly odebrány, protože poškozuji ledviny.Bylo to
nahrazeno ráno 1tbl GRURENORM a večer inzulin Lantus.Protože mě byly léky
změněny a píchám si inzulín mohu řídit motorové vozidlo?
Děkuji za odpověd´.
Odpověď ordinace
Dobrý den,
pokud užíváte inzulín, je možno řídit motorové vozidlo. Důležité je, abyste na kontrole na diabetologii prokázal, že si pravidelně kontrolujte glukometrem hladiny glykémie, že nemáte hypoglykémie a pokud ano, tak je umíte řešit.
Pouze pacienti, kteří prodělali závažnou hypoglykémii (tzn. byli v bezvědomí z důvodu poklesu krevního cukru), nemohou řídit motorové vozidlo. Vyjádření o možnosti řídit Vám pro obvodního lékaře vydá Váš diabetolog.
S pozdravem
MUDr. Dagmar Bartášková