Nastavení soukromí
Dobrý den,
dočetla jsem se o léčbě diabetické neuropatie v Motole a zajímalo by mne zda je možná léčba za hospitalizace nebo by se muselo několikrát dojíždět.
Manžel má cukrovku bere léky píchá inzulin a má šílené bolesti v lýtkách a křeče ujde jen pár kroků kdy bolestí nemůže dojít jemu 71 let.
Děkuji a přeji hezký den Řeháková
Odpověď ordinace
Dobrý den,
pro léčbu neuropatie používáme léky, které tlumí bolesti a k tomu navíc podáváme infuze se silnými vitamíny, které mohou stav vylepšit. Je ale důležité vědět, jestli potíže Vašeho manžela jsou způsobeny jen neuropatií nebo je přítomno též postižení cév. To se totiž často projevuje podobně. Pokud tedy máte z neurologie potvrzeno, že se jedná o neuropatii, je možné tyto infuze podat. O léčbě v Motole je potřeba se domluvit konkrétně v Motole.
Infuze se mohou podávat během hospitalizace, ale lze je podávat i ambulantně. Většinou na neurologii nebo na diabetologii. Zkuste se domluvit s ošetřujícím neurologem nebo diabetologem.
S pozdravem
MUDr. Dagmar Bartášková